DİL

Pratik Bilgiler

» Amortisman Sınırı
» Vergiden Müstesna Yemek Bedeli
» Emlak Vergisi Oranları
» Fatura Düzenleme Sınırı
» Değer Artış Kazançları İstisna Tutarları
» Kıdem Tazminatı Tavanı
» Usulsüzlük Cezalarına Ait Cetvel
» Yıllık Ücretli İzinler

Muhasebe Standartları

» Ülke içinde kullanılan muhasebe standartlarını uluslararası standartlarla bütünleştirebilmek için 1995 yılından bu yana 43 uluslararası muhasebe standardı Türkiye’ye ...

T.C. Resmi Gazete

DUYURULAR

İŞ MÜRACATI YAPACAKLARA DUYURUDUR!

 

 

 

 

 

 

  DEĞERLİ ARKADAŞLARIM,

   İŞ BULAMIYORUM DİYE BİRŞEY YOK,SİZLER İÇİNİZDEN GELDİĞİ GİBİ YAŞAYACAĞINIZ İŞİ BULAMIYOR OLABİLİRSİNİZ,BAKIYORUM GERÇEKTEN BİR MESLEK SAHİBİ OLAYIM DİYEN YOK! BELİRLİ BİR YAŞA KADAR ANNE BABAYA YÜK OLMUŞ,HATTA EVLENMİŞ AMA MEMUR EVLİLİĞİ YAPAMAMIŞ EVE SABİT GELİR GİRMEYEN DURUMLAR NEDENİYLE ,EŞİNEDE GÜVENEMEYEN CİN GİBİ İŞLERE SALDIRAN,2-3 AYDA BİR İŞYERİ DEĞİŞTİREN İNSANLAR TÜREDİ,ARTIK MÜRACATLARINDA ,ÇALIŞTIĞI YERLERİN EN AZ YARISINI YAZMIYORLAR, ANLAŞILMASIN DİYE ! YÜK OLACAĞIM BAŞKA BİR YER BULMAM LAZIM DİYEREK, DERTLERİ SADECE PARA VE KEYİFLERİNİ YAŞAYACAKLARI ORTAMLAR PEŞİNDE KOŞTURAN BİR ÇOĞUNLUK VAR, İHTİMAL ARADA GERÇEK SIKINTIYI DA MESLEK SAHİBİ OLMAK İSTEYEN AZINLIK YAŞIYOR!

    CV LERİNİZİ ABARTMAYIN,ELBET DE YÜKSEK MAAŞ HAKETTİĞİNİ DÜŞÜNEN ÖZELLİKLE YENİ MEZUN ÖZGÜVENİ ÇOK YÜKSEK KESİMDEN BAHSEDİYORUM,O KADAR ÖZGÜVENLERİ YÜKSEK Kİ,BİRDE YÜKSEK LİSANS YAPINCA ,HELE SMMM STAJ BAŞLATMAYIDA KAZANMIŞ İSE TAMAM ,İŞ TECRÜBESİ OLMADAN 2000-4000 TL MAAŞLA EN KÖTÜ BAŞLAYIP,SONRA YAPABİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜ İŞLERE ASILMADIĞI İÇİN ,İŞİ ÖĞRENEMEYİP, SONRASINDA AKLI BAŞINA GELENLER VAR, AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLUYOR,30 YAŞINDA BİR MESLEĞE SIFIRDAN BAŞLANMAZ,ALACAĞINIZ ÜCRETİN İŞYERİNE MALİYETİ CEBİNİZE GİREN MAAŞIN ,2-2.5 KATIDIR UNUTMAYIN!

 EVE GİREN HIRSIZ GİBİ İŞYERİNE SADECE PARA İÇİN GELENLERİ GÖRDÜKÇE İNANAMIYORUM,YETİŞTİRİLMEK ÜZERE PERSONEL İLANIMIZA 300 TANE MÜRACAT DAN ÇAĞIRDIĞIMIZ PERSONELLERİN ÇOĞU,İLANDA UYARDIĞIMIZ HALDE SMMM STAJINI VE MAAŞI ÖN PLANA ALDIKLARINI İFADE ETTİLER YANİ MESLEĞİ ÖĞRENMEK İKİNCİ ÜÇÜNCÜ SIRADA BU ZİHNİYET İLE MESLEĞİ ÖĞRENMELERİ MÜMKÜN DEĞİL!İLANI OKUMADAN GELEN YADA OKUDUĞU HALDE BENİ GÖRSELER İŞE ALIRLAR DİYEN BİR GARİP ZİHNİYET.BÖLGEDEN MÜRACAT EDİLSİN DEDİĞİMİZ HALDE EN UZAK NOKTALARDAN MÜRACATLAR,HATTA ŞEHİR DIŞINDAN KAÇ TL VERECEKSİNİZ ONA GÖRE GELELİM DİYENLER,İŞKUR DESTEĞİ İLE İŞE ALACAĞIZ DEDİĞİMİZ İŞE 3000-4000 TL TALEPLE MÜRACATLAR,19-23 YAŞ ARASI KİŞİLER MÜRACAT ETSİN DEDİĞİMİZ İLANA MÜRACAT EDEN 30-50 YAŞ GRUBU SMMM LER,BU POZİSYONU KAPATTIK,UMUDUMUZ KALMADI BAKALIM BU ÇOK KURNAZ AİLECEK BİRBİRLERİNİ ZEHİRLEYEN KESİM NE YAPACAKLAR UZUN VADEDE HEP BERABER GÖRECEĞİZ!

    BAYAN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM,İŞİ ÖĞRENEYİM ,ALACAĞIMI HAKEDEYİM DİYEREK ÇALIŞMAK AYRI,BEN GENCİM ,GÜZELİM ,BENİ GÖRSELER BU MAAŞI VERİRLER ,DİYEREK SALAKÇA VE AHLAKSIZCA BİR ÇALIŞMA ORTAMI HAYALİ AYRI! ELBET DE HERKESİN ÖZELİ KENDİ TAPINAĞIDIR!ANCAK YÜKSEK MAAŞ BEKLENTİSİ İLE TAPINAĞINI KAMUSAL ALANA DÖNÜŞTÜREN, ARTIK KADINLIĞINDAN DAHİ NEFRET ETMİŞ, BU KESİME DE TEK ÖNERİM ,HANGİ İŞTE ÇALIŞACAĞINIZA NET KARAR VERİN VE O İŞTE SORUMLULUK ALACAK DONANIMA SAHİP OLACAĞINIZ SÜREÇLERE İZİN VERİN!İŞ ODAKLI OLUN.SONRA MOBİNG ŞİKAYETLERİNİZİN ARTARAK DEVAM EDECEĞİNİZ O KARANLIK YAŞAM İNANIN HEM RUH HEM BEDEN SAĞLIĞINIZI BOZACAKTIR.

    KİM NE DERSE DESİN EKONOMİK SIKINTIMIZ FİLAN YOK,RANDEVU ALDIĞI HALDE GÖRÜŞMEYE GELMEYEN HABER DAHİ VERMEYEN BİR NESİL TÜREDİ ! YADA İŞE BAŞLA DEDİĞİMİZ,TAMAM DİYEREK GİDEN AMA İŞE GELMEYEN CİNLER!BUNUN BİRTEK AÇIKLAMASI VARDIR;BENİM GÜVENECEĞİM O KADAR ÇOK ŞEY VARKİ! İŞ ÖNEMLİ DEĞİL,OLURSA DA OLUR,OLMAZSA DA OLUR,CUMARTESİ PAZAR ÇALIŞMAYACAĞIM,AYDA 2000-4000 TL MAAŞ ALACAĞIM,YILDA BİR AY TATİL YAPACAĞIM İŞ ARIYORUM  KARDEŞİM,BULMAZSAM DA ÇALIŞMAM, NASILSA ANAM BABAM BANA BAKIYOR,OLMADI BAYANSA BİR KOCA BULURUM,HEM KEYFİME BAKARIM HEM İŞİME BAKARIM,HERHALDE TÜRKİYEDE YAŞADIKLARININ FARKINDA BİLE OLMAYAN HAYAL DÜNYASINDA SANAL BİR ORTAMDA YAŞAYAN BU TOPLULUĞUN ARTACAĞI BİR ÜLKENİN, GELECEĞİ DE YOKTUR!

 - İLANI TAM OKUMADAN ,SADECE PARA KISMINA BAKIP ,İLANA MÜRACAT EDEN!

 -HAVA ŞARTLARINA GÖRE İŞ GÖRÜŞMESİNE GİDEN!

 -BUGÜN YAĞIŞ VAR VEYA HAVA KAPALI DİYEREK RANDEVU ALDIĞI  GÖRÜŞMEYE GİTMEYEN,

 -GİTMEYECEĞİNİ HABER DAHİ VERMEYEN!(LÜTFEN RANDEVULAŞTIĞINIZ GÖRÜŞMEYE GİDİN)

  -İŞE BAŞLAMAYA ANLAŞTIĞI HALDE  İŞE GİTMEKTEN VAZGEÇEN,GİTMEYECEĞİNİ HABER DAHİ VERMEYEN!

  -SIRF TEMBELLİK YAPMAK İÇİN SİGARA ALIŞKANLIĞI EDİNEN !

  -RAMAZAN DA ORUCUM ORUÇTAN SONRA ÇALIŞIRIM DİYEN!

 -TATİLİMİDE YAPAYIM ÖYLE İŞ ARAYAYIM DİYEN!

 -ÇALIŞIYORSA YILLIK İZİN SORUN DEĞİL, RAPOR ALIRIM DAHA FAZLA TATİL YAPARIM DİYEN!

 -İŞYERİNİ KAFASIN DA BİTİRDİĞİNDE ,TAZMİNAT HESABI YAPAN ! İŞSİZLİK PARASI HESABI YAPAN ! MALULEN NASIL EMEKLİ OLURUM DİYE ÜÇKAĞIT ÇEVİREN,YA FİRMAYA YA DEVLETE NASIL YÜK OLURUM DİYEN !

  -YÜKSEK MAAŞ BEKLENTİSİ İÇİN KENDİLERİNE,ŞEF,YARDIMCISI,MÜDÜR,YARDIMCISI SIFATLARI EKLEYEN,

   - SMMM STAJ BAŞLATMAYI KAZANDIM STAJIMI YAPACAK YER ARIYORUM DİYEN MÜRACAT ETMESİN !ÖZELLİKLE SON 10 SENE İÇERİSİNDE SMMM STAJINI YAPIP DA MESLEK SAHİBİ YAPTIĞIMIZ ,SONRASINDA EKMEĞİMİZLE OYNAYAN STAJERLER VE MALİ MÜŞAVİRLER ,AHLAKSIZ BİR ŞEKİLDE BİZİ KENDİLERİNE RAKİP GÖRÜP FİRMA BÜNYESİNDE OLMA AVANTAJINI LEHİNE DÖNÜŞTÜREN BU AHLAKSIZLARDAN,BUNA GÖZ YUMAN ODA YÖNETİMLERİ VE FIRSATÇILIĞA DÖNÜŞTÜREN İŞSAHİPLERİNDEN DE SIKILDIK ARTIK!

 TEMBEL,SORUMLULUK ALMAYAN,EDEPSİZ,KURNAZ,KANSER VİRÜSÜNDEN DAHA BETER!BU TOPLULUĞUN GİDECEĞİ TEK YER,ONLARI KULLANAN EGEMENLERİN OYUNCAĞI OLMAKTIR.